Błędy w biznesie | Biznes Zoom
FreshMail.pl

Błędy w biznesie

Każdy popełnia jakieś błędy.

Tyle, że czasem są tak duże i tak trudno zmierzyć się z konsekwencjami, że człowiek odwraca się od samego siebie. Chce wyjść do innego życia. Albo po prostu już nie chce żyć.

Czemu mamy na Facebooku grupę Błędy w biznesie?

budynek
Założyłam tę grupę z myślą o innych. Nie jest ona stricte komercyjna, jak np. Fanpage biznesowe. Ma na celu pomóc. Zaprosiłam na nią na początku osoby spośród moich znajomych, co do których wiedziałam, że mają bądź miały po prostu swoje biznesy. Dziś pojawia się na niej coraz więcej osób. Osób, których nie znam, a którym być może trochę pomożemy. Wrzucamy tam różne treści z sieci na temat błędów biznesowych i wychodzenia z nich.

 

Temat jest mi bliski

 

10 lat temu sama miałam firmę, którą położyłam. Byłam pełna wygórowanych ambicji i pusta, jeśli chodzi o pokorę. Moim ulubionym mottem było – Jakoś to będzie. Wydawało mi się, że posiadać biznes, to po prostu nie lubić szefa i chcieć być sobie samej szefem. I to było bardzo, bardzo głupie.

korporacja

Wiele lat spłacałam długi mojej pierwszej firmy. I to, co mnie dzisiaj interesuje, to to, jak ludzie sobie z tym radzą. Ja – jak to przeczytałam niedawno w sieci – “lizałam rany w korporacji“. W najtrudniejszym okresie trafiłam na grupę wsparcia dla osób z takimi problemami, jak ja. Tam zobaczyłam naprawdę, jak może wyglądać hardcorowa rzeczywistość.  Zrozumiałam, że nie było ze mną tak źle. Ludzie mieli długi idące w miliony złotych. Myśleli o samobójstwie, a jednocześnie bali się je popełnić. Znikali praktycznie z białej strefy. Byli niewypłacalni do końca życia…Serce mi pękało, jak ich słuchałam.

 

Jeden dzień na raz

 

wejście

Wśród tych tragedii, dzięki poczuciu jedności, można było jednak pomału zacząć “odkręcać” swoje życie zgodnie z regułą “Jeden dzień na raz“. Nie myśląc o całym życiu, a jedynie o dniu dzisiejszym. Dzięki temu mogłam np. pozamykać niezliczona ilość kont bankowych, które miałam, gdzie wciaż naliczały się różne opłaty. Dlaczego miałam ich tak wiele? Nie wiedziałam… Nie byłam w stanie myśleć i konfrontować się do końca z rzeczywistością. Przy tego typu długach człowiek jest w stanie jakby odcięcia, specyficznego paraliżu mentalnego. I przede wszystkim potrzebuje pomocy i zrozumienia.

 

Dziś jest inaczej

 

Dziś mam potrzebę dzielenia się swoją historią. Bo wyszłam z tego, żyję, mam piękne życie i ogrom niesamowitych doświadczeń. Jeśli masz taki problem na dziś – czyli położony biznes z konsekwencjami finansowymi i chcesz o tym porozmawiać, to pisz do mnie na [email protected]. Możesz podać też swój telefon, w miarę możliwości postaram się odddzownić. Możesz też napisać komentarz pod tym blogiem. Odpiszę!

Tu link do Programu wsparcia zadłużonych. Pomoże. Mi pomógł.

I książka. Dla mnie jak Biblia przez jakiś czas. Drogowskaz. Światło w otchłani.

“Jesteś bez grosza na własne życzenie” Larry Winget

Zrozumiałam dzięki tym wskazówkom, że ja sama jestem odpowiedzialna za własne życie i to, jak nim kieruję. A to nie jest wcale takie oczywiste jak się wydaje…

palec Boga

Autor: Agnieszka Kubik

Marketing manager i copywriter Biznes Zoom

[email protected];

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

6 thoughts on “Błędy w biznesie

    • Temat jest cholernie trudny. Ale czasem naprawdę trzeba zacząć mówić. Brać odpowiedzialność za wyjście z tego. Nie chodzi o biczowanie się za błędy, ale o pomoc sobie w tym danym dniu. Tylko jeden dzień na raz.

  • Na szczęście temat mnie nie dotyczy, ale dobrze wiedzieć. Taka grupa wsparcia jak najbardziej pewnie niejednemu się przyda. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Szczerze mówiąc zachęcam różne osoby do dzielenia się, ale bariera jest ogromna. Ludzka potrzeba nieujawniania swoich pomyłek, zachowania ‚twarzy” za wszelką cenę jest niepojęta. Bo przecież z drugiej strony, kiedy widzimy czyjąś niedoskonałość czy słabości mamy poczucie, że ta osoba jest bardziej ludzka. Ostatnio czytałam, że jednak tylko ludzie o wysokim poczuciu wartości nie mają problemów z przyznaniem się do błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top

Pudełko i CD
Chcesz pobrać darmowe infografiki ? Tak!

Wpisz poniżej adres e-mail, na który ma zostać wysłany bezpłany zestaw infografik! Zapisz się na nasz newsletter:

FreshMail.pl