5 sposobów na trudności w życiu przedsiębiorcy | Biznes Zoom
FreshMail.pl

5 sposobów na trudne momenty w życiu przedsiębiorcy

Przedsiębiorczość bywa trudna. Oto, w jaki sposób przejść przez te chwile po mistrzowsku.

bizneszoom
Przedsiębiorcy są największymi marzycielami na tej planecie. Jesteśmy czasami trochę szaleni, ale to daje nam możliwość pójścia na całość podczas gdy inni siedzą myśląc: “To pewnie nie zadziała zgodnie z planem.”

Bycie przedsiębiorcą to może być emocjonalny rollercoaster. Często doświadczamy lęku, stresu i niepokoju. Czasami powinie nam się noga. Nie każdy pomysł na startup to od razu strzał w dziesiątkę. W rzeczywistości większość ostatecznie skończy się niepowodzeniem. Będą też trudne czasy w tej całej podróży przez przedsiębiorczość. Oto pięć sposobów na utrzymanie silnej motywacji, gdy nagle wszystko staje się zbyt trudne.

 

  1. Miej cel.

Miej wielki cel, wykraczający daleko poza Twój biznes. Po odkryciu go, po prostu użyj swojej podróży przez przedsiębiorczość jako środka do jego realizacji.

Nie ma dobrych lub złych celów. Niektórzy będą chcieli założyć fundację, która wspiera konkretną tematykę, jak np. badania nad rakiem. Inni zechcą założyć rodzinę i zbudować dom. Niektórzy zamarzą o podróżach po świecie. Pomysły nie mają granic. Cokolwiek masz na myśli, zapisz to koniecznie, a potem patrz codziennie na swój zapisany cel.

Gdy pracujesz na jakimś trudnym tematem i zaczynasz mieć dość, może być ci ciężko się zmotywować do dalszej pracy. Wtedy przypomnienie sobie o swoim celu pomoże Ci pójść dalej.

 

  1. Otocz się silnym systemem wsparcia.

Często w obliczu trudnych sytuacji nasi przyjaciele i rodzina stają się naszym najlepszym wsparciem. Największą przeszkodą jaką wielu przedsiębiorców ma do pokonania jest prośba o pomoc. Jesteśmy bardzo dumnym i upartym typem ludzi. Gdy jednak już pokonasz w sobie ten lęk, Twoja najbliższa grupa wsparcia może pomóc Ci przejść przez trudne momenty.

Rozmawiaj ze swoimi przyjaciółmi i rodziną na bieżąco przez telefon, jeśli nie mieszkają w pobliżu. Spotykaj się co tydzień z przyjaciółmi, spędzaj z nimi czas. Zastanów się nad cotygodniowym rodzinnym obiadem dla swoich najbliższych przyjaciół i członków rodziny. Pozytywna energia jest zaraźliwa, a stałe obcowanie z pozytywnymi osobami, które mają na uwadze Twoje dobro, przyniesie Ci dużo dobrego.

 

  1. Włącz pauzę.

Wielu przedsiębiorców zakłada, że jeśli nadejdzie trudny czas, to jedyny sposób, aby przetrwać, to pracować 20 godzin dziennie dopóki nie minie. Jeśli pracujesz non stop, to tylko pogorszysz trudny czas w skutek czego zaczniesz doświadczać wypalenia.

Włączenie pauzy i ucieczka od swojej firmy nie tylko pozwolą Ci zregenerować siły, ale jest duża szansa, że wrócisz z niesamowitymi pomysłami na zmianę Twojego biznesu. Kiedy wyłączysz się na parę dni ze swojej firmy, to pozwali Ci myśleć o wiele jaśniej, niż gdybyś oddawał się codziennej harówce.

Niedawno odbyłem taką właśnie podróż w celu podładowania baterii i to w tej podróży urodziły się w mojej głowie dwa nowe start-upy – domowy zestaw do wybielania zębów i herbata dietetyczno- detoksykacyjna – planuję ich uruchomienie w listopadzie tego roku. Mamy jeszcze z 6 innych produktów, które rozwiniemy się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Na wszystkie te pomysły wpadłem w podróży.

 

  1. Nie porzucaj swojego hobby.

Hobby z dala od pracy pozwala przerwać zaklęte koło stresu i obaw. Skupienie się w 100 % na swoim hobby będzie bardzo zdrowe dla Ciebie i Twojej firmy.

Czy to wędkarstwo, czy golf, czy też po prostu  wędrówki po górach, nie poddawaj się, rób co kochasz i nie spędzaj całego swojego czasu pracując. Ja osobiście popełniłem ten błąd i dopiero teraz wracam na właściwy tor włączając moje hobby do codziennego życia.

 

  1. Zawsze uczyń z siebie priorytet numer jeden.

 

bizneszoom1Trudny czas jest bardzo stresujący, może on mieć naprawdę negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Zawsze upewnij się czy jesteś dla siebie priorytetem, bo jeśli nie będziesz, to kto w rezultacie poprowadzi Twoją firmę?

Ćwicz regularnie, jedz zdrowo, pij dużo wody i wysypiaj się każdej nocy. Czując się zdrowy i pełen energii, będziesz o wiele łatwiej przechodził przez trudne momenty.

 

Po zapisaniu się na nasz newsletter otrzymasz infografikę z kwintesencją tego artykułu – sama kwintesencja porad np. do druku i powieszenia na ścianie.

24 Października 2016

Johnatan Long

Prezes Market Domination Media

Żródło: www.entrepreneur.com

Tłum. Agnieszka Kubik

Marketing manager i copywriter Biznes Zoom

[email protected]

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

7 thoughts on “5 sposobów na trudne momenty w życiu przedsiębiorcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top

Pudełko i CD
Chcesz pobrać darmowe infografiki ? Tak!

Wpisz poniżej adres e-mail, na który ma zostać wysłany bezpłany zestaw infografik! Zapisz się na nasz newsletter:

FreshMail.pl