General Shop

Klient: General Shop


Sklep Internetowy: www.general-shop.pl

 

Elementy realizacji projektu: Rebranding – nowy projekt sklepu internetowego, refresh logotypu, dobór zdjęć; administrowanie sklepem, grafiki, reklama Facebook Ads, reklama Google AdWords

 

Oto Daria


Daria Sękowska jest Project Managerem w firmie General Shop – sklepie internetowym z akcesoriami dla ogrodu i domu. Powstał on w 2016 r.

Firma – matka istnieje na rynku od kilkunastu lat operując, co ciekawe, w branży budowalnej, w Koninie i okolicach. Właścicielami firmy są Jarosław Wrzaskowki i Michał Dutkiewicz. Pomysł na stworzenie sklepu internetowego, jako dodatkowej gałęzi rozwoju, zainicjował wejście w nowy obszar działania.

Pierwotnie General Shop funkcjonował jako internetowy sklep wielobranżowy. Z czasem i coraz większym doświadczeniem zawęził jednak swoją specjalizację. Obecnie asortyment produktów to głównie akcesoria domowo-ogrodnicze typu koce, świeczniki, dekoracje, meble ogrodowe, baseny, leżaki czy zabawki ogrodowe.

 

 

Jak to z darmową platformą


Początkowo sklep postawiono na darmowym programie przypiętym do platformy abonamentowej. Jak mówi sama Daria: „To było straszne. Program był kompletnie nieintuicyjny.” Przysparzał ogrom trudności w obsłudze. Nie przynosił za wielu klientów. Po roku firma zaczęła rozglądać się za sposobem na wyjście z impasu.

Daria trafiła na nas latem 2017 roku. Początkowo obserwowała nasze porady eksperckie na administrowanej przez Biznes Zoom grupie na Facebooku Prowadzimy Sklep Internetowy. Daria stała się aktywnym członkiem grupy, zadając pytania, prosząc o wsparcie i pomoc z przysparzającą problemów platformą. Tam poznała nas, zaczęła nam ufać i na nas polegać.

 

Realizacja pierwszego projektu


Na początku 2017 roku podjęto w General Shop decyzję o zleceniu projektu sklepu internetowego firmie Biznes Zoom. Powstał on na szablonie Presta Shop. Funkcjonalności, które wprowadziliśmy na prośbę klienta to dodanie PayU, opcji filtrowania produktów, integrację z paczkomatami Inpost, z kurierem DHL, z Opinie Ceneo i z Ceneo. Grafiki do strony głównej i dobór zdjęcia głównego firma również zostawiła w naszej gestii.

Po zaprojektowaniu nowego, funkcjonalnego sklepu właściciele firmy doszli do wniosku, że logo również potrzebuje odświeżenia. Po refreshu dokonanym wprawną ręką naszej graficzki logotyp nabrał lekkości i profesjonalizmu.

 

Pod naszym okiem


W związku z doskonałą współpracą firma zdecydowała się związać z nami na stałe. I tak staliśmy się administratorami sklepu internetowego General Shop.
Co to oznacza w praktyce? Zmieniamy i dodajemy zdjęcia po optymalizacji pod wyszukiwarki, aktualizujemy treści, optymalizujemy treści pod kątem Google, rozbudowujemy na zlecenie firmy, modyfikujemy wygląd, zarządzamy hostingiem (strona stoi na serwerze Biznes Zoom), zabezpieczamy sklep przed atakami hakerów i wirusami, robimy backupy, dodajemy info o RODO itp.

Opiekujemy się i jesteśmy czujni. Reagujemy, modyfikujemy i upiększamy.

 

 

General Shop staje się widoczny


Następnym ważnym krokiem okazała się reklama. Daria zarządziła kampanię dwutorowo. Z jednej strony poprzez Facebook Ads. Nasza Social Media Managerka stale publikuje kampanie reklamowe w Managerze Reklam kierując je do skrupulatnie dobranych grup użytkowników serwisu. W reklamie umieszczamy poszczególne produkty ze sklepu. Kampanie prowadzone są zarówno ze skierowaniem na konwersję na sprzedaż, jak i na zwiększanie ilości fanów. A tych przybywa.

Drugim kierunkiem reklamy, na który zdecydowała się Daria, jest Google AdWords. Wcześniej podjęto już próbę inwestowania w kampanię AdWords w bardzo dużej, znanej firmie. Okazała się, że przy kilkukrotnie wyższej inwestycji, konwersja była niesamowicie niska. Wówczas Daria po małej samodzielnej próbie robienia reklamy zwróciła się do nas.
Po kilku testach zrobionych przez Biznes Zoom reklama zaczęła przynosić zyski. Po kilku miesiącach porównanie pokazało różnicę na poziomie 400%.

 

Sprzedaż w General Shop stale rośnie, a firma umacnia swoją pozycję na rynku sklepów internetowych w branży house & garden.

Daria Sękowska – Project Manager w firmie General Shop

 

Projekt sklepu General Shop


 

 

to top button