FreshMail.pl

Jak pracować mniej, a zarabiać więcej?

Czy kiedykolwiek przyłapałeś się na mówieniu czegoś w stylu “Nigdy nie ma wystarczającej liczby godzin w ciągu dnia, żeby zrobić wszystko, co chcę w moim biznesie”?

Może po prostu od jakiegoś czasu Twoje przychody są wciąż w tym samym miejscu i nie masz pojęcia, jak zarabiać więcej bez całkowitego wypalenia się?

A może zwyczajnie jesteś zmęczony pracą 16 godzin na dobę, przez co nie pamiętasz, jak wygląda twoja rodzina i przyjaciele?

Doskonale cię rozumiem. Pomysł, żeby pracować ciężej i dłużej, aby mieć więcej, jest naprawdę często spotykany (i niesamowicie szkodliwy!)

W takim razie mój dzisiejszy post jest super-praktyczny, zawiera strategie, które pozwolą Ci pracować mniej i zarabiać więcej. Dodatkowo mam specjalne narzędzie, które pomoże Ci ustawić Twój biznes tak, żeby oprzeć swoją pracę na mocnych stronach.

Gotowy na to odkrycie?

 

Zarabianie pieniędzy nie musi być trudne.

 

Czy wiesz, że każdy z nas ma w sobie nawracające blokowanie pieniędzy? Mowa o tej sytuacji, która pojawia się, kiedy podnosisz swój biznes na wyższy poziom. Najczęstszą z nich jest “zarabianie pieniędzy musi być ciężkie”. W tej sytuacji po pierwsze zdefiniuj swoje założenia.

Zanim podejmiesz jakiekolwiek zewnętrzne działania w swoim biznesie, musisz położyć swoje wewnętrzne fundamenty.

Czemu? Bo jeśli próbujesz podjąć jakieś praktyczne kroki, aby zarabiać pieniądze łatwiej, a twoja podświadomość wciska Ci, że zarabianie pieniędzy musi być ciężkie, sam siebie sabotujesz.

W takim razie złap długopis i kartkę, zrób burzę mózgów i wypisz wszystkie powody (tzw. “ograniczające przekonania”) dla których zarabianie pieniędzy musi być dla Ciebie trudne.

Mogą brzmieć rozsądnie (np. “podwajanie moich zarobków to podwajanie godzin pracy”) lub całkowicie oderwane od rzeczywistości (np. „jestem za słaba, żeby łatwo zarabiać pieniądze” – to naprawdę były moje myśli!)

Cokolwiek przyjdzie Ci do głowy, spisz to!

Potem rzuć okiem na tą listę, użyj EFT (Techniki Emocjonalnej Wolności) na każdą z tych myśli i pozwól im odejść w siną dal. Dopiero wtedy będziesz mógł przejść do strategii. (źródło: www.luckybitch.com)

 

Priorytet na pieniądze – podejmowanie działań

 

Kiedy już pozbędziesz się wszystkich ograniczających cię uprzedzeń, pora porządnie przyjrzeć się twojej liście zadań.

Ile z twoich codziennych zadań do zrobienia przynosi dochód, a ile z nich tak naprawdę marnuje Twój czas?

Określ te zadania, które pozyskują nowych klientów lub pomagają dostarczać lepszą jakość dla klientów, których już masz. Następnie ustal na te zadania największy priorytet.

 

Systematyzacja i automatyzacja

 

Wielu początkujących przedsiębiorców traci mnóstwo czasu na robienie rzeczy manualnie, które z łatwością mogliby zautomatyzować.

Przykładów jest mnóstwo, ale wśród najważniejszych są harmonogramy spotkań, publikacje na w social mediach i autorespondery w mailach.

Nawet jeśli nie chcesz całkowicie czegoś automatyzować, zwyczajne wdrożenie „sprytnych systemów” może naprawdę oszczędzić mnóstwo twojego czasu.

Musisz pozbyć się kolejnych ograniczających myśli, które mówią, że „MUSISZ zrobić wszystko sam, inaczej się nie liczy”. Automatyzacja dla ułatwienia życia nie oznacza „oszustwa”. Oznacza jednak „inteligentnego przedsiębiorcę”.

 

Wykonuj zadania z wyprzedzeniem, oszczędzaj czas

 

Serio, ustawianie publikacji moich treści z wyprzedzeniem to jakiś cud! Nie ma szans, że prowadziłabym biznes wart miliony (i wychowywała dwójkę dzieci), gdybym musiała pisać, edytować i kręcić filmy do postów kilka razy w tygodniu.

Zamiast tego piszę treści na calutki rok, dzięki czemu przez następne 12 miesięcy będę tylko odkurzała już wcześniej stworzone rzeczy. Łatwizna!

Okej, to super-zorganizowanie zajęło mi sporo czasu, ale możesz zacząć metodą małych kroków. Spróbuj stworzyć treści na cały najbliższy miesiąc zamiast tworzyć je noc wcześniej.

 

Deleguj, deleguj, deleguj

 

CEO nie znaczy “Chief Everything Officer (Szef od wszystkiego)” więc przestań robić wszystko samemu! Możesz naprawdę być powodem braku wzrostu twojej firmy, jeżeli wszystko jest na twoich barkach i zależy od twojego czasu i energii.

Skąd możesz pozyskać pomoc do twojej firmy? Pomyśl o swoim pierwszym asystencie. Przekazywanie zadań których nienawidzisz komuś innemu jest zupełnie w porządku. Zacznij od rzeczy w których jesteś całkowicie beznadziejny, a potem przeanalizuj resztę rzeczy z twojej listy „do zrobienia”.

Nawet jeśli na początku przeraża cię myśl o „utracie kontroli”, szybko przekonasz się jak fantastyczne jest wykorzystywanie czasu, który mogłeś poświęcić na wydelegowane zadania.

Poprzez bycie dobrym „delegującym” zauważysz różnicę, pomiędzy przytłaczającym a dobrze i łatwo prowadzonym biznesem.

 

Twórz pasywne produkty dochodowe

 

Następną i największą rzeczą, którą możesz zrobić dla swojego biznesu to stworzenie produktów, które zapewniają pasywny dochód. Nie przypadkowo są to produkty, na których młodym przedsiębiorcom zależy najbardziej.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, ten post ci w tym pomoże.

Nawet jeśli twój biznes jest w tym momencie zależny tylko od twojej energii i czasu, możesz zacząć od czegoś małego i stworzyć coś w takiego jak książka lub nagranie jako twój pierwszy pasywny dochodowy projekt.

W momencie, kiedy zaczniesz zarabiać kiedy śpisz, staniesz się uzależniony od tego typu działań. Możesz skompresować swoją wiedzę i umiejętności i pomóc ludziom na całym świecie właściwie nie wychodząc z domu (nawet w pidżamie!).

 

Daj sobie przyzwolenie

 

Ostatecznie daj sobie przyzwolenie na mniejszy nakład pracy i większe zarobki. To zupełnie właściwe i bezpieczne dla ciebie aby osiągać niesamowity przychód bez wypalania się i pracy do ostatniego tchu. Taka jest prawda, nawet jeśli wszyscy dookoła wypruwają sobie żyły w pracy. Nawet jeśli myślisz, że taka praca się „nie liczy” jeśli nie włożysz w nią krwi, potu i łez. Nawet jeśli twoja praca jest łatwa i sprawia ci przyjemność. To naprawdę w porządku zarabiać więcej, wkładając w to mniej pracy.

Jeżeli potrzebujesz przyzwolenia, daję ci je w tym momencie.

Główna myśl na wynos: pracuj na swoich silnych stronach.

Poważnie, jeśli masz wynieść tylko jedną rzecz z tego artykułu, chcę żeby było to: pracowanie na swoich silnych stronach nie jest lenistwem ani brakiem dyscypliny. To tak naprawdę najmądrzejsza rzecz jaką możesz zrobić dla twojego biznesu, twojej energii i zdrowego rozsądku.

Tłum: Róża Jawor

Autor: Denise Duffield – Thomas

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

6 thoughts on “Jak pracować mniej, a zarabiać więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top

Pudełko i CD
Chcesz pobrać darmowe infografiki ? Tak!

Wpisz poniżej adres e-mail, na który ma zostać wysłany bezpłany zestaw infografik! Zapisz się na nasz newsletter:

FreshMail.pl