FreshMail.pl

7 pomysłów na biznes wakacyjny

Czas wakacji to doskonały moment na sprawdzenie własnych możliwości w biznesie oraz nabrania doświadczenia. Do założenia niektórych z nich nie potrzeba dużego kapitału. Jeśli dopiero wkraczasz do świata przedsiębiorców, nie czujesz się do końca pewnie to interes sezonowy jest bardzo dobry na start! Ich popyt nie maleje, a wręcz przeciwnie – potrzeby ludzi rosną i często niektóre z usług mają tylu klientów, że nie są w stanie poradzić sobie z ich ilością. Poniżej prezentuję 7 pomysłów na biznes wakacyjny.

 

Biznes sezonowy

 

foodtruck to biznes, który dobrze jest rozpocząć w wakacje

 

1. Foodtruck z lodami tajskimi

 

Ostatnimi czasy usługa gastronomiczna w formie foodtrucków cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nic dziwnego – z kosztów prowadzenia odpada wynajem lokalu, można postawić się w niekonwencjonalnym miejscu i zyskać popularność na zlotach foodtrucków, które w większych miastach cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
A kto nie lubi w gorące dni ochładzać się lodami? Żeby było bardziej spektakularnie można robić je na oczach klienta – tak właśnie robi się lody tajskie, będące mniej powszechnymi niż lody klasyczne.

Szkoła kiteserfingu to pomysł na dochodowy biznes w wakacje.

 

2. Szkoła surfingu

 

Jeśli uwielbiasz uprawiać kitesurfing/windsurfing, Twoje umiejętności oraz predyspozycje pedagogiczne sprzyjają, by nauczać i dzielić się pasją z innymi to nic nie stoi na przeszkodzie! Zainteresowanie tymi sportami od zawsze jest duże, a terminarze instruktorów pękają w szwach. Czy jest coś lepszego niż połączenie pracy z przyjemnością? Wydaje się być to idealnym pomysłem na biznes wakacyjny.

Zarabianie na plaży może być męczącym biznesem, jednak można na nim dobrze zarobić w lato

 

3. Przestrzeń plażowa

 

Każdy w gorące dni marzy o kawałku plaży, leżaku, zimnym napoju i możliwości schłodzenia się w wodzie, nie każdy ma do tego łatwy dostęp. Dlaczego by nie umożliwić tego ludziom? Zapewnienie miłej atmosfery, atrakcyjnego otoczenia oraz zaopatrzenia gastronomicznego może przynieść niejeden uśmiech na twarzy oraz zysk. To świetna inicjatywa dla ludzi przebywających w mieście, pracujących do godzin popołudniowych, bez możliwości wybrania się gdzieś, a jednak chcących wykorzystać promienie słońca.

Wielu ludzi wyjeżdzając na wakcje potrzebuję zostawić komuś swoje zwierze. Opieka nad zwierzętami w okresie letnim to opłacalny biznes.

 

4. Opiekun dla pupili

 

Hotele dla psów często są przepełnione, brakuje indywidualnego podejścia, dodatkowo dla niektórych zwierząt może być to bardzo stresujące przeżycie. Na każdego przychodzi czas odpoczynku, udania się w dalekie zakątki świata i niestety nie wszędzie jesteśmy w stanie zabrać naszych czworonożnych przyjaciół, a poza tym zdarza się, że nie mamy nikogo, kto mógłby nam pomóc i wziąć je pod swoje skrzydła na ten czas. Co roku porzuca się setki zwierząt z okazji wakacji… Być może taka inicjatywa powstrzymałaby ten przerażający fakt?
Do stworzenia takiego biznesu na pewno trzeba być bardzo odpowiedzialnym, operować dużą ilością czasu, mieć dobre podejście oraz doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Trzeba zdawać sobie sprawę, że należy otoczyć je troską, nie tylko po prostu je nakarmić.
Taki biznes to świetna inicjatywa dla miłośników zwierząt – łączy pracę z dobrym uczynkiem.

Zarabianie w wakacje może być przyjemne. Możesz zostać przewodnikiem turystycznym i zarabiać duże pieniądze.

 

5. Przewodnik turystyczny

 

Jeśli żyjemy w miejscu, w którym turystów w okresie letnim nie brakuje, wiemy jak zaprezentować miasto w interesujący sposób i mamy do tego chęci to właściwie nic nie stoi na przeszkodzie – jedynym kapitałem, który należy w taki biznes włożyć jest znajomość miasta, umiejętności interpersonalne i oferta zamieszczona w internecie.

Zarabianie przez wypożyczanie sprzętu wodnego jest łatwym sposobem na zarobek w wakacje.

 

6. Wypożyczalnia sprzętu wodnego

 

Wychodząc naprzeciw wymaganiom ludzi będących w ciągłym ruchu wypożyczalnia sprzętu wodnego to świetne rozwiązanie nie tylko w nadmorskich miejscowościach turystycznych. Liczne spływy kajakowe znajdujące się na terenie Polski dają możliwość na wkroczenie w biznes z niedużym kapitałem zakładowym.

Jeśli kochasz dzieci, być może masz wykształcenie pedagogiczne i chciałabyś zarobić na przykład organizując kolonie dla dzieci lub warsztaty, to wiedz, że można na tym dobrze zarobić.

 

7. Animacje dla dzieci

 

Ofertę zorganizowania czasu dla dzieci można przedstawić zarówno ośrodkom letniskowym jak i prywatnie – w formie różnego rodzaju warsztatów, zabaw edukacyjnych. Takich miejsc nigdy nie za wiele, każdy rodzic zasługuje na chwilę dla siebie.

A może zrealizowałeś już podobny pomysł na biznes wakacyjny? Zachęcamy do podzielenia się doświadczeniami!
Sprawdź także nasz wpis 11 inspiracji na własny biznes

Daria Nowicka

Marketing Assistant

Biznes Zoom

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top

Pudełko i CD
Chcesz pobrać darmowe infografiki ? Tak!

Wpisz poniżej adres e-mail, na który ma zostać wysłany bezpłany zestaw infografik! Zapisz się na nasz newsletter:

FreshMail.pl