Skąd inspiracja do pomagania przedsiębiorcom | Biznes Zoom
FreshMail.pl

Skąd inspiracja do pomagania przedsiębiorcom w stawianiu pierwszych kroków w biznesie?

helping_handKiedyś sama byłam w tym miejscu. Z jednej strony miałam mnóstwo chęci i pomysłów, z drugiej zupełnie nie wiedziałam, od czego zacząć. Uczestniczyłam w dwóch kursach unijnych na temat przedsiębiorczości i, jak sądziłam wtedy, posiadłam już całą wiedzę potrzebną do bycia przedsiębiorcą. O jakże srodze się myliłam! Potrzeba było bardzo kamienistej, krętej i długiej drogi, abym nabrała pokory. Nabrałam też na początku kredytów, co dziś odradzam każdemu początkującemu przedsiębiorcy. Jestem obecnie zwolennikiem szkoły: etat + rozkręcanie firmy. I to najpierw jako free lancer. Wielu ludzi sądzi, że jak zarejestrują działalność i dostaną numer regon, to to coś znaczy, to oni będą coś znaczyć i klienci zaczną walić drzwiami i oknami. Otóż nie! Na klienta trzeba zapracować. Ale! Jeśli wie się jaką drogą pójść, skąd czerpać pomysły na autopromocję i ile w to włożyć energii, to zaczyna działać. Mi na początku zabrakło doświadczonego mentora. Potem sama stałam się takim mentorem.  Przez jakiś czas zresztą działałam pro bono chcąc pomóc ludziom uniknąć wielu błędów i porażek. Dlaczego pro bono? Bo ja po prostu ludziom dobrze życzę. Tak! W biznesie także jest to możliwe i ja w to wierzę. Spotkałam wielu życzliwych przedsiębiorców na swojej drodze, chętnych do podzielenia się wiedzą. Z kolei biznesy, którym ja pomagałam się wówczas rozwijać bardzo dobrze dziś prosperują, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto podzielić się swoją wyboistą drogą. Spotykając się z klientem dziś jestem szczera. Opowiadam także o swoich błędach i porażkach … pokazuję jak ich uniknąć. To bardzo ważne dla młodego przedsiębiorcy wiedzieć, w którym miejscu błądzi, kiedy porywa się z motyką na słońce. Uniknięcie błędów jest drogą do sukcesu. (tu cytat o rynku amerykańskim)

 

Spotykam wiele osób, które opowiadają o tym, co chciałby robić, które już mają dość etatu, ale zupełnie nie wiedzą, jak zacząć, a przede wszystkim się potwornie boją. Jest taki element w tym całym procesie rozważania decyzji o podjęciu działalności, u każdego to inny guziczek, który trzeba wcisnąć, aby maszyna ruszyła. A jak ruszy, to leci lawinowo i to jest wspaniały czas. Pełen nadziei i niespożytej energii. Pomagam ludziom tę energię uporządkować , ukierunkować. Uwierzyć w siebie i w to, co chcą dać światu. Uczę także, jak z tego całego chaosu wyłonić najważniejszą osobę i spojrzeć na swój świat jej oczami – tą osobą jest klient. Nasz Zoom kierujemy na Klienta. Zapraszam do współpracy!

 

Poniżej zamieszczam film nagrany na grupę biznesową dla kobiet na Facebooku „Biznes, blogowanie i marketing„. Dedykowany uczestniczkom grupy. Film jest odpowiedzią na zaproszenie do przestawienia swojego biznesu w formie filmu gronu uczestniczących w niej kobiet:

 

Autor: Agnieszka Kubik

Marketing manager i copywriter Biznes Zoom

agnieszka.kubik@bizneszoom.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top

Pudełko i CD
Chcesz pobrać darmowe infografiki ? Tak!

Wpisz poniżej adres e-mail, na który ma zostać wysłany bezpłany zestaw infografik! Zapisz się na nasz newsletter:

FreshMail.pl